Gotowy pomysł na prezent ślubny

Dostając zaproszenie na ślub najczęściej cieszymy się zbliżającą się zabawą. Jednak taka impreza również wiąże się z wydatkami na prezent ślubny. Przyjęcia weselne zawsze wiążą się ze sporymi wydatkami pary młodej. Sporą część wydatków pochłania opłacenie gości na sali weselnej, ale jest również cała masa innych pobocznych wydatków, których wiele osób nie jest nawet świadoma. Dlatego też wybierając się na wesele znajomych czy też rodziny należy wypada dać prezent, który przynajmniej będzie równowartością tej kwoty, którą przyszli małżonkowie przeznaczają na opłacenie naszej obecności na sali.

Standardowe prezenty ślubne

Jeszcze parę, może paręnaście lat temu bardzo popularnymi prezentami ślubnymi były akcesoria do domu. Świeżo upieczone małżeństwa dostawały między innymi komplety ręczników, pościeli, czy też sprzęty AGD na swoje nowe, przytulne gniazda. Teraz już mniej praktykuje się takie rozwiązanie, choć to też zależy od aktualnych potrzeb Państwa młodych. Obecnie najczęściej wręczane są pieniądze w kopercie. Jest to najbezpieczniejszy prezent, nie może być on nietrafiony. Część pieniędzy na pewno pokryje wydatki związane z wyprawieniem wesela. Ciekawą opcją, na którą decydują się niektóre osoby, są vouchery na wycieczki, pobyty w hotelu lub wspólne atrakcje takie jak skok spadochronowy we dwoje.

Dodatki do prezentów ślubnych

Oprócz głównego prezentu ślubnego w zwyczaju jest wręczenie kwiatów Pani młodej. Kwiaty są miłym akcentem, jednak część par stawia na bardziej praktyczne rozwiązanie i już w zaproszeniach sugeruje zakup wina lub drobnych upominków np. pluszaków, które później wręczą na dom dziecka. Do takich upominków warto dołączyć jeszcze ciekawy akcent w postaci karykatury młodej pary. . Taka prezent ślubny na pewno będzie świetną pamiątką na lata z tego pięknego dnia. Również możecie postawić na zamówienie nieco mniej humorystycznej wersji rysunku Państwa Młodych czyli portret ślubny.