Ile kosztuje karykatura?

Karykaturę, jako pracę artystyczną ciężko jest wycenić. Sam materiał potrzebny do wytworzenia dzieła nie jest bardzo kosztowny, szczególnie w przypadku karykatur czarno-białych. Jednak sam proces tworzenia karykatury często jest bardzo pracochłonny, wymaga sporo koncentracji i profesjonalizmu. Jeżeli zastanawiacie się ile może kosztować was zamówienie karykatury zapraszamy do dalszej części artykułu.

Zamawianie karykatury przez internet, ze zdjęcia

Karykatura online jest bardzo popularną metodą zamawiania takich prac. Jest to zarówno wygodne dla klienta, jak i dla karykaturzysty. W takim przypadku wystarczy wybrać odpowiednie zdjęcia, przesłać je do karykaturzysty, a ten na spokojnie w domu, w biurze może wykonać zlecenie. Takie prace są na pewno dużo bardziej precyzyjne, starannie wykonane niż karykatury rysowane na żywo, np. na ulicy. Ceny takich prac są bardzo różne, dużo zależy od formatu karykatury, liczby osób, techniki wykonania, czy też od tego, czy karykatura jest wykonana w kolorze, czy jest czarno-biała. Również w cenie są zdolności artysty. Najprostszą karykaturę czarno białą, w formacie A4 można już znaleźć od 50 złotych. Każde zwiększenie formatu, zwiększenie ilości szczegółów, wykonanie pracy w kolorze może podnieść cenę. Przykładowo zamawiana praca u profesjonalnego karykaturzysty w formacie A3 może także kosztować was 200-300 złotych.

Jak wygląda cennik karykaturzysty na żywo?

Karykaturzyści pracujący na żywo najczęściej są wynajmowani na targi branżowe, wesela, imprezy firmowe, konferencje i inne podobne eventy. Na pewno są bardzo ciekawą formą atrakcji i warto zastanowić się nad wynajęciem takiej osoby. Stawki takich osób raczej są liczone od godziny ich pracy, niż od ilości wykonywanych na imprezie karykatur. Średnio karykaturzysta jest w stanie wykonać ok. 15 karykatur na godzinę, jednak to już zależy od każdego artysty. Niektórzy narysują w 60 minut 5 karykatur, niektórym uda stworzyć się ich 30. Oczywiście przez rysowanie na żywo cierpi staranność i dokładność wykonywanej pracy. Ceny karykaturzystów na żywo mogą wahać się od 100 do 300 złotych za godzinę pracy.