Rocznica ślubu – jak ją uczcić?

 

Praktycznie każda rocznica ślubu ma swoją nazwę. Począwszy od pierwszej – papierowej, kończąc na tej najbardziej okazałej brylantowej (75 rocznica ślubu. Mimo życia w ciągłym biegu i braku czasu na wiele rzeczy warto właśnie postawić na choćby drobny upominek upamiętniający ten najważniejszy dzień w życiu czyli ślub. Nie jest wiele dat w kalendarzu, które narzucają nam spędzenie tego dnia w szczególny sposób ze swoją drugą połówką. Dlatego zarówno walentynki jak i rocznice ślubu warto poświęcić na romantyczne chwile we dwoje.

Prezenty związane z nazewnictwem rocznic

Przy pierwszych rocznicach ślubu raczej nie możemy pozwolić sobie na romantyczną wycieczkę, czy nawet wieczorną kolacje w restauracji. Natłok pracy i przede wszystkim dzieci uniemożliwiają nam takie rozrywki. Dlatego można postawić na skromniejsze upominki związane z nazewnictwem rocznic. Tak np. na papierową rocznicę można wykonać własnoręcznie wykonaną laurkę albo oprawione wspólne zdjęcie. Druga rocznica – bawełniana daje możliwość zakupienia swetrów, bądź koszulek z zindywidualizowanym napisem. Rocznica skórzana, trzecia z kolei, daje już dużo większe możliwości. Torebka, zegarek, pasek skórzany, czy portfel, to jedne z niektórych pomysłów na prezent rocznicowy. Następnie jest kolej na rocznicę kwiatową, tu już prezentu nie trzeba tłumaczyć. Piąta już rocznica nazywana jest drewnianą i w tym przypadku świetnie sprawdzą się drewniane przedmioty jak szkatułka na biżuterie albo jakieś narzędzia do garażu męża. Do 15 rocznicy każda kolejna ma swoją nazwę, więc bez problemu znajdziecie oryginalny prezent na każdą. Od 20 rocznice nazywane są kolejno co 5 lat, kończąc na brylantowej, która wymaga już bardzo kosztownego prezentu jak sama nazwa wskazuje.

Inne ciekawe pomysły na prezent rocznicowy

W przypadku małżeństw z już troszkę większych stażem można pozwolić już sobie na troszkę lepszy prezent. Dzieci powinny być już na tyle duże, że bez problemu można je podrzucić do kogoś z rodziny. To daje świetną okazję na romantyczną wycieczkę do miasta lub w inne ciekawe miejsce. Zaczynając taką tradycję jak najwcześniej i wybierając za każdym razem inne miejsce możemy zwiedzić całkiem pokaźny kawałek Polski, a nawet i świata. Mimo takich planów warto kupić jeszcze jakiś upominek dla swojej drugiej połówki. Przy okazji okrągłych rocznic również możecie zamówić prezent na rocznice ślubu. Karykatura lub portret rocznicowy będzie idealną pamiątką waszego małżeństwa. Na wspomnianej karykaturze możecie zawrzeć ciekawe elementy, które was idealnie charakteryzują.